телефон Ариза берувчининг телефон рақами
Менинг Ариза берувчининг фарзанди туғилган сана да туғилган Фарзандининг Ф.И.О.си исмли фарзандим бор. Ҳозирги кунда фарзандимга қўйилган исм ўзига ёқмаётганлиги сабабли ўзгартиришни лозим топдик.
Ўзбекистон Республикасининг Оила кодексининг 226-моддасига кўра фамилияни, исмни ва отанинг исмини ўзгартириш ҳақидаги аризалар ариза берувчи ўн олти ёшга тўлгандан кейин фуқаролик ҳолати далолатномаларини ёзиш органи томонидан, ушбу шахснинг доимий яшаш ёки вақтинча турган жойи бўйича рўйхатдан ўтган жойдан қатъи назар, кўриб чиқилади.
Шунга кўра, Менинг фарзандим Фарзандининг Ф.И.О.сининг исмини Ариза берувчининг фарзандининг ўзгартирилаётган исми исмига ўзгартиришингизни сўрайман.

от Адрес места жительства заявителя.
Уменя есть ребенок по имени Ф.И.О. ребёнка заявителя,родившийся Дата рождения ребёнка заявителя .В настоящее время мы сочли необходимым изменить имя, данное моему ребенку, потому что оно ему не нравится.
Согласно статье 226 Семейного кодекса Республики Узбекистан заявления об изменении фамилии, имени и отчества рассматриваются органом записи актов гражданского состояния по достижении заявителем шестнадцатилетнего возраста, независимо от места регистрации постоянного или временного места жительства лица.
Соответственно, я прошу вас изменить имя моего ребенка Ф.И.О. ребёнка заявителя на Изменяемое имя ребёнка заявителя