Ходимнинг малакаси етарли бўлмаганлиги сабабли меҳнат шартномасини бекор қилиш
Ходим ишлаб турган ташкилот номи ва унинг (ташкилотнинг) ташкилий ҳуқуқий шаклида сўнги вақтларда ишларнинг жадаллашуви кадрлрадан юксак маҳорат, тезкорлик ва тажриба талаба қилмоқда. Аммо баъзи кадрларнинг тажриба ва билимлари етишмаслиги сабабли берилган вазифаларнинг ўз вақтида самарали бажарилишига таъсир ўтказмоқда.
Шу сабабли, Ходим ишлаб турган ташкилот номи ва унинг (ташкилотнинг) ташкилий ҳуқуқий шаклида ишларни янада жадаллаштириш, режада белгиланган вазифаларни ўз вақтида бажариш мақсадида,
1. Ходим ишлаб турган ташкилот номи ва унинг (ташкилотнинг) ташкилий ҳуқуқий шаклининг Ходим ишлаётган бўлим (таркибий тузулма) номи бўлимида Ходимнинг лавозими лавозимида меҳнат фаолиятини юритаётган Ходимнинг Ф.И.О.си сўнги вақтларда иш жараёнида Ходим томонидан иш фаолиятида йўл қўйилган камчиликлар каби камчиликларга йўл қўйаётганлиги ҳамда бажараётган ишига лойиқ эмаслиги ва малакасини етишмаслиги сабабли у билан билан тузилган меҳнат шартномаси муддатидан олдин Меҳнат кодексининг 161-моддаси биринчи қисми 3-бандига асосан Ходим билан меҳнат шартномаси бекор қилинаётган санадан бекор қилинсин ва унга ўртача ойлик иш ҳақи миқдорида ишдан бўшатиш нафақаси тўлансин.
2. Ходимнинг Ф.И.О.сига меҳнат шартномасини бекор қилиш тўғрисидаги огоҳлантириш муддати ўрнига пул компенсацияси тўлансин.
3. Молия иқтисод бўлими Белгиланган тўловларни амалга оширувчи шахс Ф.И.О.си Ходимнинг Ф.И.О.сига белгиланган тўловлаарни амалга оширсин.

Место принятия Приказа
Интенсификация работ в Наименование и организационно-правовая форма Организации, в которой работает сотрудник в последнее время требует от сотрудников высокого мастерства, оперативности и опыта. Однако недостаточность опыта и знаний у некоторых сотрудников влияет на своевременное эффективное выполнение ими возложенных задач.
Исходя из этого, в целях дальнейшей интенсификации работ в Наименование и организационно-правовая форма Организации, в которой работает сотрудник и своевременного выполнения определенных планом задач,
Всвязи с тем, что в работе Должность Сотрудника Наименование Отдела (структурного подразделения), в котором работает Сотрудник Наименование и организационно-правовая форма Организации, в которой работает сотрудник Ф.И.О. Сотрудника в последнее время
участились Недостатки в работе Сотрудника,и он не соответствует занимаемой должности по причине недостаточности квалификации, на основании пункта 3 части первой статьи 161 Трудового кодекса Республики Узбекистан Дата отмены трудового соглашения с Сотрудником расторгнуть заключенное с ним Трудовое соглашение и выплатить ему пособие по увольнению с работы в размере ежемесячной средней заработной платы.
2. Вместо срока предупреждения о расторжении Трудового соглашения выплатить Ф.И.О. Сотрудника денежную компенсацию.
3. Финансово-экономическому отделу Ф.И.О. лица, осуществляющего определенные выплаты осуществить положенные Ф.И.О. Сотрудника выплаты.