(Дастлабки синов натижаси тўғрисида)
Мазкур далолатнома Ходим иш фаолиятини олиб борган ташкилотнинг номи ва уни ташкилий ҳуқуқий шаклининг Биринчи имзоловчи шахснинг лавозими Биринчи имзоловчи шахснинг Ф.И.О. Иккинчи имзоловчи шахснинг лавозими Иккинчи имзоловчи шахснинг Ф.И.О. Учинчи имзоловчи шахснинг лавозими Учинчи имзоловчи шахснинг Ф.И.О.лар томонидан қуйидагилар тўғрисида тузилди.
Маълумки, фуқаро Дастлабки синовдан ўта олмаган ходимнинг Ф.И.О. Ходим иш фаолиятини олиб борган ташкилотнинг номи ва уни ташкилий ҳуқуқий шакли Ходим иш фаолиятини олиб борган бўлим (таркибий тузулма) номи Ходим иш фаолиятини олиб борган лавозим лавозимига Ходимнинг синов муддати билан иш фаолиятини бошлаган санаси кунидаги Ходимни синов муддати билан ишга қабул қилиш тўғрисидаги буйруқнинг рақами-сонли буйруққа асосан, Ходимга белгиланган синов муддати ойлик дастлабки синов муддати билан ишга қабул қилинган.
Бироқ, ушбу синов муддати давомида ходим ўзига юклатилган вазифа ва топшириқларнинг аксарият қисмини бажара олмади, шу билан бирга айрим топшириқлар ўз вақтида бажарилмади ёки ўта сифатсиз даражада бажарилган.
Жумладан, жорий йилнинг Ходимга раҳбарият томонидан берилган топшириқ санаси ойида ходимга расман топширилган Ходимга раҳбарият томонидан берилган топшириқ сони та топшириқнинг бор-йўғи Ходим томонидан бажарилган топшириқлар сони таси бажарилган бўлса, қолган Ходим томонидан бажарилмаган топшириқлар сонита топшириқ бажарилмай қолган. Юқоридаги Ходим томонидан бажарилган топшириқлар сонита топшириқ ҳам сифатсиз бажарилган бўлиб, охирига қадар етказилмаган (ижросиз қолган топшириқлар рўйҳати далолатномага илова қилинмоқда).
Бундан ташқари, жорий йилнинг Ходимга раҳбарият томонидан берилган топшириқ санаси ойида ходимга Ходим иш фаолиятини олиб борган ташкилотнинг номи ва уни ташкилий ҳуқуқий шаклининг Ходимга топшириқ берган мансабдор шахснинг лавозими томонидан юклатилган вазифалар сифатсиз даражада бажарилганлиги сабабли, ушбу вазифаларни қайтадан бажаришга тўғри келди.
Юқоридагилардан ҳамда Ўзбекистон Республикаси Меҳнат Кодексининг 129-132-моддаларидан келиб чиққан ҳолда ходим Дастлабки синовдан ўта олмаган ходимнинг Ф.И.О. дастлабки синов муддати давомида ўзига юклатилган вазифа ва топшириқларни тўлақонли даражада бажара олмади ва бу синов натижасининг қониқарсиз эканлигини тасдиқлайди.

(о результатах предварительного испытания)
Настоящий акт составлен со стороны Должность первого подписавшего лица Ф.И.О. первого подписавшего лица, Должность второго подписавшего лица Ф.И.О. второго подписавшего лица, Должность третьего подписавшего лица Ф.И.О. третьего подписавшего лица о следующем.
Известно, что гражданин Ф.И.О. работника, не прошедшего предварительное испытание был принят на должность Должность, на которой работает работник Название отдела (структурное подразделение), в котором работает работник с Установленный работнику испытательный срок месячным сроком предварительного испытания приказом № Номер приказа о принятии на работу с испытательным сроком работника от Дата начала трудовой деятельности работника с испытательным сроком.
Однако, в течение данного испытательного срока работник не смог выполнить большую часть возложенных на него задач и поручений, вместе с тем некоторые поручения не были выполнены в срок или были выполнены на очень низком качественном уровне.
Вчастности, в Дата поручения работнику задач со стороны руководства месяце текущего года из официально порученных работнику Количество задач, порученных работнику со стороны руководства поручений было выполнено всего лишь Количество выполненных работником поручений,остальные Количество невыполненных работником поручений поручений выполнены не были. Даже указанные Количество выполненных работником поручений поручений были выполнены не качественно, и не доведены до конца (список невыполненных поручений прилагается к акту).
Кроме этого, вследствие некачественного исполнения задач, возложенных Должность должностного лица, который дал поручения работникуНазвание организации и ее организационно-правовая форма, в которой работает работник на работника в Дата поручения работнику задач со стороны руководства месяце текущего года, пришлось выполнить эти задачи повторно.
Исходя из вышеуказанного и руководствуясь статьями 129-132 Трудового кодекса Республики Узбекистан подтверждается, что работник Ф.И.О. работника, не прошедшего предварительное испытание не смог полностью выполнить задачи и поручения, возложенные на него в течение предварительного испытательного срока, и что результат испытания является неудовлетворительным.