Ахлоқ тузатиш ишлари жазоси тайинланганлиги учун давлат даромади ҳисобига Давлат даромади ҳисобига ушлаб қолинадиган фоиз миқдори фоиз чегирма ушлаб қолиш тўғрисида
Ходимнинг фамиля,исми,шарифи – Ходимнинг лавозими ёки вазифасига нисбатан Жиноят ишлари бўйича Жиноят ишлари бўйича суднинг жойлашган жойи туман (шаҳар) судининг Жиноят ишлари бўйича суднинг ҳукми чиқарилган санадаги ҳукми билан тайинланган ахлоқ тузатиш ишлари жазосини ўталмай қолган Ахлоқ тузатиш ишларининг ўталмай қолган муддати миқдори кунлик муддатга ҳар ойлик иш ҳақининг Давлат даромади ҳисобига ушлаб қолинадиган фоиз миқдори фоизини Давлат даромади ҳисобига ходимнинг ойлик маошидан ушлаб қолиш бошланадиган санакунидан давлат даромади ҳисобига ундирилсин.
Иш ҳақи ҳисобчиси Ташкилот иш ҳақи ҳисобчисининг фамиля,исми,шарифи га Ходимнинг лавозими ёки вазифаси Ходимнинг фамиля,исми,шарифининг ҳар ойлик иш ҳақидан давлат даромадига ундириладиган Давлат даромади ҳисобига ушлаб қолинадиган фоиз миқдорифоизли пул миқдорини Давлат даромади ҳисобига ушлаб қолинадиган иш ҳақи фоизи ўтказиладиган ҳисоб рақами ҳисоб рақамига ўтказилсин.
Пул ўтказиш топшириқ варақаси билан биргаликда Давлат банк муассасасига иловада кўрсатилган шаклда ҳисоб-китоб маълумотномаси варақа орқасига илова қилинган формада жўнатилсин.
Ҳар чорак якунида ўтказилган чегирма пуллари топшириқ варақаси билан ҳисоб-китоб маълумотномаси билан Ходим ҳисобда турадиган Пробация органи жойлашган ҳудуд номи туман (шаҳар) ИИБ Пробация гуруҳига юборилсин.
Асос: Ходим ҳисобда турадиган Пробация органи жойлашган ҳудуд номи туман (шаҳар) ИИБ Пробация бўлинмасининг Ходим ҳисобда турадиган Пробация органи томонидан чиқарилган хабарноманинг санаси ва сонисонли хабарномаси.

Об удержании в доход государства из заработной платы работника за неотбытый им срок наказания в виде исправительных работ
Удержать с Должность или функция работника Фамилия, имя, отчество работника с Дата начала удержания из ежемесячной заработной платы работника в доход государства числа в доход государства сумму в размере Размер процентов, подлежащих удержанию в доход государства процентов месячного заработка за Объем неистекшего срока исправительных работ дня неотработанного времени исправительных работ, назначенных Дата вынесения решения суда по уголовным делам по приговору Местонахождение уголовного суда районного (городского) суда по уголовным делам.
Бухгалтер по расчету заработной платы Фамилия, имя, отчество бухгалтера по расчету заработной платы организации перечислить сумму в размере Размер процентов, подлежащих удержанию в доход государства процентов, удержанную из ежемесячной заработной платы Должность или функция работника Фамилия, имя, отчество работника в доход государства, на расчетный счет Номер счета, на который перечисляется процент от заработной платы, удержанный в доход государства.
Вместе с бланком платежного поручения на перевод денежных средств направить в учреждение Государственного банка расчетную справку по форме, указанной в приложении на обороте бланка.
По окончании каждого квартала произведенные удержания вместе с листком поручения и расчетной справкой направлять в группу пробации ОВД Наименование территории, где находится орган пробации, в котором зарегистрирован работник района (города).
Основание: Уведомление №Дата и номер уведомления, выданного Управлением пробации, где зарегистрирован работник отдела пробации Наименование территории, где находится орган пробации, в котором зарегистрирован работник района (города).