Давлат даромади ҳисобига ушлаб қолинаётган Иш ҳақидан ушлаб қолинадиган фоиз миқдори фоиз чегирмани тўхтатиш тўғрисида
1. Ходимнинг фамиляси,исми,шарифи –Ташкилот номи Ходимнинг лавозимига нисбатан Жиноят ишлари бўйича Жиноят ишлари бўйича суднинг жойлашган ҳудуди туман (шаҳар) судининг Жиноят ишлари бўйича суд томонидан чиқарилган ҳукмнинг санаси кунги ҳукми билан тайинланган ахлоқ тузатиш ишлари жазосини ўталмай қолган Ахлоқ тузатиш ишлари жазосининг ўталмай қолган қисми миқдори кунлик муддатга ҳар ойлик иш ҳақининг Иш ҳақидан ушлаб қолинадиган фоиз миқдори фоизини Иш ҳақидан давлат даромадига ушлаб қолиш тўхтатилаётган сана кунидан давлат даромади ҳисобига ундириш тўхтатилсин.
2. Иш ҳақи ҳисобчисига Ходимнинг лавозими Ходимнинг фамиляси,исми,шарифининг ҳар ойлик иш ҳақидан давлат даромадига ундирилишини тўхтатиш чорасини кўрсин.

Опрекращении удержания Размер суммы (в процентах), удерживаемой из заработной платы процентов в доход государства
1. Приостановить с Дата прекращения удержания из заработной платы в доход государства дня взыскание с Должность работника и название организации Фамилия, имя, отчество работника в доход государства Размер суммы (в процентах), удерживаемой из заработной платы процентов от месячного заработка за оставшиеся Размер неотбытой части наказания в виде исправительных работ дней исправительных работ, назначенных по приговору Территория нахождения уголовного суда районного (городского) суда по уголовным делам от Дата вынесения судом приговора по уголовному делу.
2. Бухгалтеру по расчету заработной платы принять меры по прекращению удержания с Должность работника и название организации Фамилия, имя, отчество работника процентов из ежемесячной заработной платы в доход государства.