Меҳнат шартномасини бекор қилиш тўғрисидаги буйруқни бекор қилиш тўғрисида буйруқ
1. Ташкилот номи раҳбарининг Меҳнат шартномасини бекор қилиш тўғрисида буйруқ чиқарилган санадаги Меҳнат шартномасини бекор қилиш тўғрисидаги буйруқ рақами-шт-сонли буйруғи билан ташкилот Меҳнат шартномаси бекор қилинган ходимнинг лавозими Меҳнат шартномаси бекор қилинган ходимнинг Ф.И.О. си билан тузилган меҳнат шартномаси Меҳнат шартномасини бекор қилиш асоси га асосан иш берувчининг ташаббусига кўра бекор қилинганлиги маълумот сифатида қабул қилинсин.
Бироқ, ташкилот томонидан ходимнинг манфаатида касаба уюшмаси томонидан Касаба уюшмаси томонидан билдиришнома берилган санада тақдим этилган ходимнинг ўша даврдаги ҳолатини тасдиқловчи билдиришнома инобатга олинсин.
2. Шу муносабат билан, Ташкилот номи раҳбарининг Меҳнат шартномасини бекор қилиш тўғрисида буйруқ чиқарилган санадаги Меҳнат шартномасини бекор қилиш тўғрисидаги буйруқ рақами-шт-сонли буйруғи бекор қилинсин ҳамда ходим Меҳнат шартномаси бекор қилинган ходимнинг Ф.И.О. сиўзининг Меҳнат шартномаси бекор қилинган ходимнинг лавозими лавозимига тиклансин.

Об отмене приказа о расторжении трудового договора
1. Настоящим уведомляем, что увольнение работника произошло по инициативе работодателя на основании приказа о расторжении трудового договора № номер приказа о расторжении трудового договора-шт, заключенного руководителем Наименование организации организации должность работника, с которым был расторгнут трудовой договор с Ф.И.О. работника, с которым был расторгнут трудовой договор от дата принятия приказа о расторжении трудового договора.
Однако организация вправе принять во внимание уведомление, поданное профсоюзом дата внесения уведомления со стороны профсоюзного комитета в интересах работника, подтверждающее состояние работника на тот момент.
2. В связи с этим отменить приказ № номер приказа о расторжении трудового договора-шт руководителя Наименование организации от дата принятия приказа о расторжении трудового договорагода и работника Ф.И.О. работника, с которым был расторгнут трудовой договор восстановить в должности должность работника, с которым был расторгнут трудовой договор.