Мажбурий ижро бюросининг Мажбурий ижро бюроси жойлашган ҳудуд номи туман (шаҳар)и бўлимига
(Мажбурий ижро бюросига иш берувчининг ишга тиклаш ва иш ҳақи ундириш ҳақидаги ижро ҳужжатларини ижро қилмаганлиги ҳақида)
Фуқаролик ишлари бўйича Ҳал қилув қарори чиқарган суд жойлашган ҳудуд туманлараро судининг Фуқаролик ишининг рақами-сонли фуқаролик иши бўйича Ҳал қилув қарори чиқарилган санадаги ҳал қилув қарорига асосан менинг Ходим ишдан бўшатилган ташкилот номига Ходимнинг аввалги лавозими лавозимига ишга тикланишим ва менинг ҳисобимга Фуқаро фойдасига ундирилиши белгиланган иш ҳақи миқдори сўм иш ҳақи ундирилиши белгиланди.
Мен ушбу суд қарори бўйича суд томонидан берилган ижро варақалари (асли)ни ижро қилишлик учун Ўзбекистон Республикаси «Суд ҳужжатлари ва бошқа органлар ҳужжатларини ижро этиш тўғрисида»ги Қонун 82-моддаси ва 83-моддаси талаблари асосида Ходим ишдан бўшатилган ташкилот номига Фуқаро ижро варақасини ташкилотга топширган санадаги хат билан топширдим. Бироқ, дарҳол ижро қилиниши лозим бўлган ижро ҳужжатлари ташкилот томонидан ижро қилинмади.
Шунга кўра ҳамда юқоридаги Қонуннинг 82-моддаси ва 83-моддалари талабларига мувофиқ, суд томонидан берилган ижро варақаларини жавобгар томонидан ижро қилинмаганлиги юзасидан барча қонуний чораларни кўриб, менинг ишга тикланишимда ва пул маблағларини ундиришда амалий ёрдам берилишини сўрайман.
Илова: ижро варақаларининг нусхалари (асл нусхалари иш берувчида) ва ижро варақасини иш берувчига топширилганлиги ҳақидаги ариза.

Заявление о невыполнении работодателем исполнительных документов о восстановлении на работе и взыскании заработной платы в бюро принудительного исполнения
Реквизиты
ВНазвание района, где находится исполнительный орган районное
(городское) управление
Бюро принудительного исполнения
От гражданина Ф.И.О. гражданина
Адрес: Адрес проживания гражданина,
Номер телефона: Номер телефона гражданина
(О невыполнении работодателем исполнительных документов о восстановлении на работе и взыскании заработной платы в Бюро принудительного исполнения)
На основании решения Район, где находится суд, вынесший решение межрайонного суда по гражданским делам от Дата вынесения решения года по гражданскому делу № Номер гражданского дела было принято решение восстановить меня в Название организации, из которой был уволен сотрудник в должности Предыдущая должность сотрудника и взыскать с меня заработную плату в размере Сумма заработной платы, подлежащая взысканию в пользу гражданина сумов.
Янаправил(а) в соответствии с Название организации, из которой был уволен сотрудник письмом от Дата подачи гражданином исполнительного листа в организацию,в соответствии с требованиями статей 82 и 83 Закона Республики Узбекистан «Об исполнении судебных документов и документов иных органов», исполнительные документы, которые должны были быть исполнены незамедлительно. Однако исполнительные документы, которые должны были быть исполнены немедленно, организацией не были исполнены.
Всвязи с этим, и в соответствии с требованиями статей 82 и 83 вышеуказанного Закона, прошу принять все необходимые правовые меры в связи с неисполнением ответчиком исполнительных документов, выданных судом, и оказать практическую помощь в восстановлении моей работы и возврате средств.
Приложение: копии исполнительных документов (оригиналы находятся у работодателя) и заявление о передаче исполнительного документа работодателю.