Меҳнат шартномасини бекор қилиш тўғрисида
Дастлабки синов муддати давомида юклатилган вазифа ва топшириқларни бажара олмаганлиги (ёки лозим даражада бажара олмаганлиги), шунга кўра белгиланган синов натижаси қониқарсиз бўлганлиги сабабли, буюраман:
1. Меҳнат шартномаси бекор қилинаётган ходимнинг Ф.И.О. – Ходим ишлаб турган ташкилот номи ва ташкилий ҳуқуқий шакли Ходим ишлаётган бўлимнинг (таркибий тузулма) номи бўлими Ходимнинг лавозимиибилан тузилган меҳнат шартномаси дастлабки синов натижасига кўра, Меҳнат кодексининг 131, 132-моддаларига биноан Меҳнат шартномаси бекор қилинаётган сана кунидан бекор қилинсин.
2. Ходим ишлаб турган ташкилот номи ва ташкилий ҳуқуқий шакли бухгалтерияси (Ташкилот бухгалтерининг Ф.И.О.)фойдаланилмаган меҳнат таътиллари учун қонун ҳужжатларига мувофиқ ҳисоб-китоб қилсин.

Прика (О прекращении трудового договора)
Вследствии невыполнения (или ненадлежащего выполнения) возложенных задач и поручений, в результате чего, итоги предварительного испытания оказались неудовлетворительными, приказываю:
1. На основании статей 131, 132 Трудового кодекса, согласно результатам предварительного испытания, прекратить с Дата прекращения трудового договора года трудовой договор заключенный с Должность работника отдела Название отдела (структурного подразделения), где работает работник Место работы и организационно-правовая форма организации, где работает работник Ф.И.О. работника, с кем прекращается трудовой договор.
2. Бухгалтерии Место работы и организационно-правовая форма организации, где работает работник (Ф.И.О. бухгалтера организации)осуществить расчет за неиспользованные трудовые отпуска в соответствии с законодательством.