Ходимнинг ишлаб турган бўлими
Ходимнинг Ф.И.О.,маълумки, Ходими билан меҳнат шартномасини бекор қилаётган ташкилот номи Огоҳлантириш хатини имзолаган мансабдор шахснинг лавозимининг Ходимни синов муддати билан ишга олиш тўғрисида чиқарилган буйруқ санасидаги Ходимни синов муддати билан ишга олиш тўғрисида чиқарилган буйруқ рақами-сонли буйруғига асосан, Сиз Ходими билан меҳнат шартномасини бекор қилаётган ташкилот номининг Ходимнинг ишлаб турган бўлими Ходимнинг лавозими лавозимига Дастлабки синов муддати ойлик дастлабки синов муддати билан ишга қабул қилинган эдингиз.
Ўзбекистон Республикаси Меҳнат кодексининг 129-моддасига кўра, меҳнат шартномаси қуйидаги мақсадда дастлабки синов шарти билан тузилиши мумкин:
- ходимнинг топширилаётган ишга мувофиқлигини текшириш;
- ходим шартлашилган ишни давом эттиришнинг мақсадга мувофиқлиги ҳақида бир қарорга келиши учун.
Сизнинг ушбу белгиланган синов муддати даврида юклатилган вазифалар ва берилган топшириқларни қай даражада бажарганлигингиз ва умуман ишга бўлган лаёқатингиз ўрганилганида, кўплаб топшириқлар бажарилмаганлиги, айримлари эса талаб даражасида бажарилмаганлиги аниқланди.
Шунга кўра, белгиланган дастлабки синов муддати давомидаги меҳнат фаолиятингиз ва иш натижангиз қониқарсиз бўлганлигини маълум қиламан.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Меҳнат кодексининг 132-моддасига асосланган ҳолда, Сиз билан тузилган меҳнат шартномаси Ходим билан меҳнат шартномаси бекор қилинадиган сана куни, дастлабки синов натижасига кўра бекор қилиниши тўғрисида огоҳлантираман.
Огоҳлантириш хатини имзолаган мансабдор шахснинг лавозими Огоҳлантириш хатини имзолаган мансабдор шахснинг Ф.И.О.

Уведомление (о прекращении трудового договора)
• (указывается полное название государственного органа или организации и его организационно-правовая форма)
Сторона Работодателя
Содержание уведомления
Дата уведомления
Номер уведомления
Место принятия уведомления Ф.И.О. работника
Должность работника
Название отдела, в котором работает работник
Название организации, которая прекращает трудовой договор с работником
УВЕДОМЛЕНИЕ
(о прекращении трудового договора)
Ф.И.О. работника,известно, что приказом Должность должностного лица, подписавшего уведомление Название организации, которая прекращает трудовой договор с работником от Дата издания приказа о приеме на работу работника с испытательным сроком Номер приказа о приеме на работу работника с испытательным сроком ,Вы были приняты на должность Должность работника Название отдела, в котором работает работник Название организации, которая прекращает трудовой договор с работником с Срок предварительного испытания месячным предварительным испытанием.
Согласно статье 129 Трудового кодекса Республики Узбекистан, трудовой договор может быть заключен с предварительным испытанием с целью:
- проверки соответствия работника поручаемой работе;
- принятия работником решения о целесообразности продолжения работы, обусловленной трудовым договором.
При изучении степени, в которой вы выполнили поставленные задачи в течение указанного испытательного срока, и вашей компетентности для работы в целом, было обнаружено, что многие задачи не были выполнены, а некоторые не были выполнены на требуемом уровне.
Соответственно, я сообщаю Вам, что Ваша трудовая деятельность и результат работы в течение указанного предварительного испытательного срока были неудовлетворительными.
Исходя из вышесказанного, основываясь на статье 132 Трудового кодекса, уведомляю Вас, что заключенный с Вами трудовой договор будет расторгнут с Дата прекращения трудового договора с работником года, согласно результатам предварительного испытания.
Должность должностного лица, подписавшего уведомление Ф.И.О. должностного лица, подписавшего уведомление