Бир ойлик ҳарбий йиғинни ўташ учун ҳарбий қисмга юбориш тўғрисида буйруқ
1. Ходимнинг фамиля, исми, шарифи -Ташкилот номи Ходимнинг лавозими Ходим бир ойлик ҳарбий хизматга юбориладиган сана кунидан бир ой муддатга ҳарбий хизматни ўташ учун ўртача иш ҳақи сақланган ҳолда ҳарбий хизматга юборилсин.
2. Бухгалтерия бўлимига: ходим Ходимнинг фамиля, исми, шарифига тегишли тўловлар амалдаги қонунчилик ҳужжатларида белгиланган тартибда амалга оширилсин.
Асос: Мудофаа ишлари бўлими жойлашган ҳудуд тумани Мудоафа ишлари бўлимининг Мудофаа ишлари бўлими томонидан берилган маълумотноманинг санаси ва сони-сонли маълумотномаси, Ўзбекистон Республикасининг 2002 йил 12 декабрдаги “Умумий ҳарбий мажбурият ва ҳарбий хизмат тўғрисида”ги 436-ИИ-сон Қонуни.

Онаправлении в воинскую часть для прохождения
1. Направить Должность работника Название организации Фамилия, имя, отчество работника с Дата направления работника на месячную военную службу на военную службу сроком на один месяц с сохранением средней заработной платы.
2. Бухгалтерии: произвести выплаты Фамилия, имя, отчество работника в соответствии с действующими правовыми документами.
Основание: Справка № Дата и номер справки, выданной отделом обороны отдела обороны Территория, где расположен отдел обороны района, Закон Республики Узбекистан от 12 декабря 2002 года № 436-ИИ «О всеобщей воинской обязанности и военной службе».