Ўқитувчиларга дарс соатларини тақсимлаш тўғрисида буйруқ
1. Умумтаълим муассасаси жойлашган ҳудуд тумани (шаҳар) Умумтаълим муассасаси рақами-сонли умумий ўрта таълим муассасаси педагоглари ўртасида дарс соатлари қуйидагича тақсимлансин:
Дарс соати тақсимланаётган фан номи фани ўқитувчиси Ходимнинг фамиляси,исми,шарифига Дарс соати тақсимланаётган фан номи фанидан Тақсимланган дарс соатлари миқдори соат;
2. Бухгалтерия бўлимига: ходим Ходимнинг фамиляси,исми,шарифига тегишли тўловлар амалдаги қонунчилик ҳужжатларида белгиланган тартибда амалга оширилсин.
Асос: Ўзбекистон Республикаси Халқ таълими вазирлиги, Молия вазирлиги, Соғлиқни сақлаш вазирлигининг 2020 йил 20 июндаги 8-мҳ, 28, 124/1-сон қарори, Педагогик кенгашнинг баённомаси.

Приказ о распределении учебных часов среди преподавателей
1. Распределить учебные часы между педагогами общеобразовательного учреждения № Номер учебного заведения Территория, на которой расположено общеобразовательное учреждение района (города) следующим образом:
Преподавателю Наименование предмета, по которому распределяются учебные часы Фамилия, имя, отчество работника по предмету Наименование предмета, по которому распределяются учебные часыКоличество распределенных учебных часов часов.
2. Бухгалтерии: произвести работнику Фамилия, имя, отчество работника соответствующие выплаты согласно действующему законодательству в установленном порядке.
Основание: Постановление Министерства народного образования Республики Узбекистан, Министерства финансов, Министерства здравоохранения Республики Узбекистан от 20 июня 2020 года № 8-мх, 28, 124/1, протокол Педагогического совета.