Ижро ҳужжатига мувофиқ ходимнинг иш ҳақидан ушлаб қолиш тўғрисида буйруқ
Ўзбекистон Республикасининг Меҳнат кодексининг 164-моддаси, «Суд ҳужжатлари ва бошқа органлар ҳужжатларини ижро этиш тўғрисида»ги Қонунининг 64-моддасига асосан,
1. Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Мажбурий ижро бюроси Ундирувни қарздорнинг иш ҳақига қаратиш тўғрисида хат юборган МИБ бўлими жойлашган ҳудуд тумани (шаҳар) бўлимининг Ундирувни қарздорнинг иш ҳақига қаратиш тўғрисидаги хат санасидаги Ундирувни қарздорнинг иш ҳақига қаратиш тўғрисидаги хат рақами-сон хати ҳамда давлат ижрочиси Ундирувни қарздорнинг иш ҳақига қаратиш тўғрисида қарор қабул қилган МИБ ходимининг Ф.И.О.сининг «Ундирувни қарздорнинг иш ҳақи ва унга тенглаширилган тўловларга қаратиш тўғрисида»ги Ундирувни қарздорнинг иш ҳақига қаратиш тўғрисида қарор қабул қилинган санадаги Ундирувни қарздорнинг иш ҳақига қаратиш тўғрисида қарор рақами-сон қарори ижро учун қабул қилинсин.
2. Ижро ҳужжатига мувофиқ Давлат бюджети ҳисобига қарздор – Қарздорнинг лавозими лавозимида ишловчи Қарздорнинг Ф.И.О.сидан Ундирилиши лозим бўлган сумма миқдорисўм миқдоридаги қарз маблағлари ундирилиши белгиланганлиги эътиборга олинсин.
3. Ходим Қарздорнинг Ф.И.О.сининг Қарздорнинг иш ҳақидан пул маблағлари ушлаб қолинадиган ой номлари ойи давомида ишлаган иш ҳақи тўловларидан Ундирилиши лозим бўлган сумма миқдори сўм миқдоридаги маблағ ушлаб қолинсин.
4. Бухгалтерия Қарздорнинг Ф.И.О.сининг ойлик иш ҳақи тўловларидан маблағлар ушлаб қолинганидан сўнг уч кун муддат ичида Мажбурий ижро бюроси Ундирувни қарздорнинг иш ҳақига қаратиш тўғрисида хат юборган МИБ бўлими жойлашган ҳудуд тумани бўлимининг қарорида қайд этилган ҳисоб рақамига ўтказиб берилишини таъминласин.
5. Мазкур буйруқнинг ижроси юзасидан назоратни ўз зиммамда қолдираман.
Асос: Бош прокуратураси ҳузуридаги Мажбурий ижро бюроси Ундирувни қарздорнинг иш ҳақига қаратиш тўғрисида хат юборган МИБ бўлими жойлашган ҳудуд тумани бўлимининг Ундирувни қарздорнинг иш ҳақига қаратиш тўғрисидаги хат санасидаги Ундирувни қарздорнинг иш ҳақига қаратиш тўғрисидаги хат рақами-сон хати ҳамда давлат ижрочиси Ундирувни қарздорнинг иш ҳақига қаратиш тўғрисида қарор қабул қилган МИБ ходимининг Ф.И.О.сининг «Ундирувни қарздорнинг иш ҳақи ва унга тенглаширилган тўловларга қаратиш тўғрисида»ги Ундирувни қарздорнинг иш ҳақига қаратиш тўғрисида қарор қабул қилинган санадаги Ундирувни қарздорнинг иш ҳақига қаратиш тўғрисида қарор рақами-сон қарори, Меҳнат кодексининг 164-моддаси 2-банди.

Приказ об удержаниях из заработной платы работника в соответствии с исполнительным актом
Всоответствии со статьей 164 Трудового кодекса Республики Узбекистан и статьей 64 Закона «Об исполнении судебных актов и актов других органов»,
1. Письмо № Номер письма о направлении взыскания на заработную плату должника от Дата письма о направлении взыскания на заработную плату должника Район, где находится отделение БПИ, которое направило письмо о сосредоточении взыскания на заработной плате должника районного (городского) отдела Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан и постановление № Номер решения об обращении взыскания на заработную плату должника от Дата принятия решения об обращении взыскания на заработную плату должника государственного исполнителя Ф.И.О. сотрудника МИБ, принявшего решение сосредоточить взыскание на заработной плате должника «О направлении взыскания на заработную плату должника и приравненные к ней платежи» принять к исполнению.
2. Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с исполнительным актом установлено, что с должника – Ф.И.О. должника,работающего в должности Должность должника взыскание Сумма, подлежащая взысканию производится за счет средств государственного бюджета.
3. Из заработной платы, выплаченной работнику за Наименования месяцев, в которых будут удерживаться денежные средства из заработной платы должника месяцы, удерживается сумма в размере Сумма, подлежащая взысканию сумов.
4. Бухгалтерии: обеспечить перечисление денежных средств из ежемесячной заработной платы Ф.И.О. должника на счет, указанный в решении Район, где находится отделение БПИ, которое направило письмо о сосредоточении взыскания на заработной плате должника районного отдела Бюро принудительного исполнения, в течение трех дней со дня удержания.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
Основание: Письмо № Номер письма о направлении взыскания на заработную плату должника от Дата письма о направлении взыскания на заработную плату должника Район, где находится отделение БПИ, которое направило письмо о сосредоточении взыскания на заработной плате должника районного отдела БПИ.