Иш вақтида спиртли ичимлик истеъмол қилганлиги сабабли ходим билан тузилган меҳнат шартномасини бекор қилиш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Меҳнат кодексининг 161, 162-моддаларига мувофиқ,
1. Ходимнинг Ф.И.О си - Ташкилот номи Ходимнинг лавозими Ходим иш вақтида спиртли ичимлик истеъмол қилган санаси куни иш вақтида спиртли ичимлик истеъмол қилганлиги сабабли, Ходим билан тузилган меҳнат шартномаси бекор қилинадиган санадан у билан тузилган меҳнат шартномаси бекор қилинсин.
2. Бухгалтерия бўлимига: ходим Ходимнинг Ф.И.О сига тегишли тўловлар амалдаги қонунчилик ҳужжатларида белгиланган тартибда амалга оширилсин.
Асос: Тиббий хизмат ходимларининг хулосаси, Ўзбекистон Республикаси Меҳнат кодексининг 161, 162-моддалари.

Орасторжении трудового договора с работником в связи с употреблением им спиртных напитков в рабочее время
Всоответствии со статьями 161 и 162 Трудового кодекса Республики Узбекистан,
1. Трудовой договор, заключенный с Должность и название организации работника Ф.И.О. работника расторгнуть с Дата прекращения трудового договора с работником в связи с употреблением им Дата употребления работником алкоголя во время работы спиртных напитков в рабочее время.
2. Бухгалтерии: выплаты работнику Ф.И.О. работника производить в соответствии с действующим законодательством.
Основание: Заключение медицинского работника, статьи 161, 162 Трудового кодекса Республики Узбекистан.