Махсус устама белгилаш тўғрисида
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йилнинг 7 июндаги «Олис ҳудудларда жойлашган умумий ўрта таълим муассасаларида фаолият юритаётган педагог ходимларнинг меҳнатини янада рағбатлантириш тўғрисида»ги 471-сон қарорининг ижросини таъминлаш мақсадида,
БУЮРАМАН:
1. Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йилнинг7июндаги «Олис ҳудудларда жойлашган умумий ўрта таълим муассасаларида фаолият юритаётган педагог ходимларнинг меҳнатини янада рағбатлантириш тўғрисида»ги 471-сон қарори ижро учун қабул қилинсин.
2. Умумтаълим муассасаси жойлашган ҳудуд номи тумани мактабгача ва мактаб таълими бўлими Умумий ўрта талим мактаби рақами-сон умумий ўрта таълим мактаби юқорида кўрсатилгам қарорнинг 1-иловасига мувофиқ, умумий ўрта таълим муассасаларида бошқа ҳудудлардан келиб фаолият юритаётган педагог ходимларга махсус устама белгиланадиган ҳудудлар рўйхатига киритилганлиги, мактабнинг Ходимнинг лавозимиси Ходимнинг Ф.И.О.си Ходимнинг доимий яшаш манзили-уйда доимий рўйхатда туриши, унинг умумий педагогик стажи Ходимнинг педагогик стажи миқдори йилдан ортиқ эканлиги инобатга олинсин.
3. Шунга кўра, Ходимнинг Ф.И.О.сига базавий тариф ставкасининг Ходимга белгиланаётган устама миқдори (фоизда)%миқдорида қўшимча ҳар ойлик махсус устама белгилансин.
4. Буйруқ нусхаси Умумтаълим муассасаси жойлашган ҳудуд номи тумани мактабгача ва мактаб таълими бўлимининг марказлашган молия-бухгалтерия хизматига тақдим этилсин.
5. Мактаб ҳисобчиси: белгиланган тартибда тегишли тўловларни амалга оширсин.
Асос: Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йилнинг 7 июндаги471-сон қарори, Ходимнинг Ф.И.О.сининг аризаси, ходимнинг меҳнат дафтарчаси, Ишчи гуруҳнинг махсус устама белгилаш тўғрисидаги қарори.

Приказ об установлении специальной надбавки
Вцелях выполнения постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан № 471 от 7 июня 2019 года «Одальнейшем стимулировании труда педагогических кадров в общеобразовательных учреждениях, расположенных в отдаленных районах»
1. Принять для исполнения постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан № 471 от 7 июня 2019 года «Одальнейшем стимулировании труда педагогических кадров в общеобразовательных учреждениях, расположенных в отдаленных районах».
2. Отделом дошкольного и школьного образования Наименование территории, где расположено общеобразовательное учреждение района в соответствии с приложением 1 к вышеуказанному постановлению общеобразовательная средняя школа номер общеобразовательной средней школы включена в перечень регионов, где установлена специальная надбавка педагогическим кадрам, прибывшим на работу из других регионов.
должность работника числится в списке постоянных жителей дома №Ф.И.О. работника адрес постоянного места жительства работника.Стаж его педагогической работы составляет более количество лет педагогического стажа работникалет.
3. Всоответствии с этим ежемесячная специальная надбавка к базовой тарифной ставке в размере 10 % составляет объем установленной надбавки работнику (в процентах).
4. Копию приказа направить в финансово-бухгалтерскую службу отдела дошкольного и школьного образования района.
5. Бухгалтер школы обязан осуществлять выплаты на основе установленного порядка.
Основание: постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан № 471 от 7 июня 2019 года, заявление_________________(от кого), трудовая книжка работника, решение Рабочей группы о выплате специальной надбавки.