Хизмат сафари муддатини узайтириш тўғрисида
1. Ходимнинг фамилияси, исми, отасининг исми - Ташккилот номи Ходимнинг лавозимининг Ходим хизмат сафарида бўлиб турган жой номи шаҳрида хизмат сафарида бўлиш муддати Хизмат сафари тугайдиган санадан Хизмат сафари муддати узайтирилган санагача узайтирилсин.
2. Ходимнинг фамилияси, исми, отасининг исми хизмат сафарида бўлган даврида унинг вазифасини вақтинча бажариш Ходим хизмат сафари даврида унинг вазифасини бажарувчи шахснинг фамилияси, исми, отасининг исми зиммасига юклатилсин.
3. Бухгалтерия бўлимига: ходим Ходимнинг фамилияси, исми, отасининг исмига тегишли тўловлар амалдаги қонунчилик ҳужжатларида белгиланган тартибда амалга оширилсин.
Асос: Ўзбекистон Республикаси Меҳнат кодексининг 147-моддаси,Ходимнинг фамилияси, исми, отасининг исмининг аризаси, чақирув қоғози.

Приказ о продлении срока служебной командировки
1. Продлить период служебной командировки Должность работника Фамилия, имя, отчество работника; Название организации в Наименование места нахождения работника в командировке с Дата окончания командировки по Дата продления срока командировки.
2. Поручить Фамилия, имя, отчество лица, исполняющего его обязанности во время командировки работника временное исполнение обязанностей Фамилия, имя, отчество работника; Название организации на период его нахождения в командировке.
3. Бухгалтерии: расчеты работнику Фамилия, имя, отчество работника; Название организации произвести в соответствии с действующим законодательством.
Основание: Статья 147 Трудового кодекса Республики Узбекистан, заявление Фамилия, имя, отчество работника; Название организации,повестка.