Жиноят ишлари бўйича Илтимоснома берилаётган жиноят ишлари бўйича суднинг номисудига
Жиноят ишлари бўйича Илтимоснома берилаётган жиноят ишлари бўйича суднинг номи судининг иш юритувида Жиноят иши бўйича айбланувчи(лар)нинг Ф.И.Ш.и _га нисбатан Айбланувчи(лар) га нисбатан жиноят иши юритилаётган модда(лар) рақами моддаси билан жиноят иши кўрилмоқда.
Мазкур жиноят иши бўйича қонуний, асосли ва адолатли қарор қабул қилиш учун Суд санъатшунослик экспертизаси тайинлаш йўли билан аниқланиши лозим бўлган ҳолатнинг қисқача тафсилоти ҳолати аниқланиши лозим. Ушбу ҳолат эса фақатгина суд санъатшунослик экспертизасини ўтказиш орқали аниқлаштирилиши лозим. Дастлабки тергов давомида санъатшунослик экспертизаси ўтказилишини қайта-қайта сўраган бўлсакда, тергов органи томонидан ушбу турдаги экспертиза ўтказилмади.
Шу сабабли ҳолат аниқланиши учун эса суд санъатшунослик экспертизаси тайинланиши, экспертиза малакали мутахасислар томонидан ўтказилиши, эксперт хулосаси дан келиб чиққан ҳолда қонуний тўхтамга келиб лозим бўлади.
1. Менинг суд санъатшунослик экспертизаси тайинлаш ҳақидаги илтимосномамни қаноатлантиришингизни;
2. Жиноят ишлари бўйича Илтимоснома берилаётган жиноят ишлари бўйича суднинг номи судининг иш юритувидаги Жиноят иши бўйича айбланувчи(лар)нинг Ф.И.Ш.и га нисбатан Айбланувчи(лар) га нисбатан жиноят иши юритилаётган модда(лар) рақами моддаси билан юритилаётган жиноят иши юзасидан суд санъатшунослик экспертизаси тайинлашингизни;

(О назначении судебно-искусствоведческой экспертизы)
Для принятия законного, обоснованного и справедливого решения по настоящему уголовному делу необходимо установить Краткое описание ситуации, которую необходимо определить путем назначения судебно- искусствоведческой экспертизы.
Эту ситуацию может прояснить только судебно-искусствоведческая экспертиза. Несмотря на неоднократные ходатайства о проведении искусствоведческой экспертизы в ходе предварительного расследования, следственный орган данную экспертизу не провел.
Поэтому для выяснения ситуации суду необходимо назначить искусствоведческую экспертизу, провести ее силами квалифицированных специалистов и на основании заключения эксперта вынести правовое решение.
Всоответствии со статьей 180 данного Кодекса о назначении экспертизы суд выносит определение. В нем содержатся: основания для назначения экспертизы; физические, письменные и цифровые доказательства или иные объекты, представленные для исследования, когда, где и в каком состоянии они были обнаружены и получены; при проведении экспертизы материалов дела - данные, на которых должно быть основано заключение эксперта; вопросы, заданные эксперту. Обязательно указывается наименование учреждения, проводящего экспертизу, или фамилия лица, которому поручено проведение экспертизы.
1. Удовлетворить мое ходатайство о назначении судебно- искусствоведческой экспертизы;
2. Назначить судебно- искусствоведческую экспертизу по уголовному делу по статье Номер статьи, по которой в отношении обвиняемого возбуждено уголовное дело в отношении ФИО лица, обвиняемого по уголовному делу,находящемуся в производстве Наименование уголовного суда, в который подается ходатайство уголовного суда;