Буйруқ қабул қилинган сана Буйруқ рақами Буйруқ қабул қилинган жой
1. Ходимнинг Ф.И.О. си — Ташкилот номи Ходимнинг лавозими Меҳнат шартномаси бекор қилинадиган санадан ушбу ихтисослик бўйича зарурий меҳнат шароитлари ўзгарганлиги сабабли ишни давом эттиришни рад этганлиги инобатга олиниб, у билан тузилган меҳнат шартномаси бекор қилинсин ва унга ўртача ойлик иш ҳақи миқдорида ишдан бўшатиш нафақаси тўлансин.
2. Бухгалтерия бўлимига: ходим Ходимнинг Ф.И.О. сига тегишли тўловлар амалдаги қонунчилик ҳужжатларида белгиланган тартибда амалга оширилсин.
Асос: Ўзбекистон Республикаси Меҳнат кодексининг 100, 137, 173-моддалари, Ходимнинг Ф.И.О. сининг аризаси.

Дата принятия приказа номер приказа место принятия приказа
1. Ф.И.О. сотрудника; наименование организации — должность сотрудника c дата расторжения трудового договора (дата)учитывая, что он отказался от продолжения работы по данной специальности в связи с изменением условий труда, заключенный с ним трудовой договор подлежит расторжению и требуется выплатить выходное пособие в размере среднемесячной заработной платы.
2. Отделу бухгалтерии: сотруднику Ф.И.О. сотрудника; наименование организации осуществить соответствующие выплаты на основе действующих законодательных актов.
Основание: заявление от Ф.И.О. сотрудника; наименование организации согласно статьям 100, 137, 173 Трудового кодекса Республики Узбекистан.