Taʼtil va moddiy yordam berish haqida ariza
Ariza kiritilayotgan davlat organi yoki tashkilotning toʻliq nomi va uni (tashkilotni) tashkiliy huquqiy shakli
Ariza beruvchi shaxs ishlayotgan davlat organi yoki tashkilot toʻliq nomi va uni (tashkilotni) tashkiliy huquqiy shakli
Xodim ishlaydigan boʻlim (tarkibiy tuzulma) nomi
Xodimning ishlab kelgan vazifasi (lavozimi)
lavozimida
faoliyat yuritayotgan
ARIZA
(Moddiy yordam olish huquqi asosida yillik mehnat taʼtili berish toʻgʻrisida)
Menga Taʼtil berilishi uchun asos boʻladigan mehnat davrining boshlanish vaqtidan Taʼtil berilishi uchun asos boʻladigan mehnat davrining tugash vaqtiga qadar boʻlgan ish yilim uchun joriy yilning Mehnat taʼtilining boshlanish sanasidan Taʼtil vaqtining davomiyligi ish kunidan iborat boʻlgan yillik mehnat taʼtili berishingizni soʻrayman.
Shuningdek, mehnat layoqatim va jismoniy imkoniyatimni tiklab olish maqsadida, korxona hisobidan moddiy yordam ajratishingizni soʻrayman.

Заявление (о предоставлении годового трудового отпуска с правом получения материальной помощи)
Полное название государственного органа или организации и его (организации) организационно-правовая форма, в которую вносится заявление
Должность (обязанность), на которой работал работник
Полное название государственного органа или организации и его (организации) организационно-правовая форма, в которой работает заявитель
(О предоставлении годового трудового отпуска с правом получения материальной помощи)
Прошу предоставить мне ежегодный трудовой отпуск с Дата начала трудового отпуска текущего года в количестве Длительность трудового отпуска рабочих дней с Время начала трудового периода, которое является основанием для предоставления отпуска по Время окончания трудового периода, которое является основанием для предоставления отпускарабочий год.
Также прошу выделить мне материальную помощь за счет предприятия в целях восстановления моей трудоспособности и физической работоспособности.