Sud topshiriqlarini yuborish to‘g‘risida Fuqarolik ishlari bo‘yicha sudiga ariza
• Javobgar yashaydigan viloyat, tuman (shahar), mahalla, ko‘cha noma va uy raqami. Javobgar jazoni ijro etish muassasasida (JIEM) bo‘lsa JIEM raqami
Ariza berilgan fuqarolik ishlari bo‘yicha sud nomi sudiga
Ariza bergan shaxsning yashash manzilida yashovchi Ariza bergan shaxsning F.I.O.sidan
(Sud topshiriqlarini yuborish toʻgʻrisida)
Fuqarolik ishlari boʻyicha Ariza berilgan fuqarolik ishlari bo‘yicha sud nomi sudining ish yurituvida daʼvogar Ariza bergan shaxsning F.I.O.sining javobgar Ish bo‘yicha javobgarning F.I.O.siga nisbatan Ish bo‘yicha arizaning mazmuni toʻgʻrisidagi daʼvo arizasi yuzasidan fuqarolik ishi mavjud. Daʼvogarning daʼvo arizasiga qonuniy baho berishlik uchun Javobgarning yashash manzilida yashab kelayotgan javobgar Ish bo‘yicha javobgarning F.I.O.sini sudga chaqirtirishni imkoni yoʻqligini inobatga olib, Sud topshirig‘i yo‘llangan sud nomiga sud topshirigʻi yuborishni soʻrayman.
Javobgarni yuqorida koʻrsatilgan manzilda yashashligini tasdiqlovchi maʼlumotnomani taqdim etaman.
Yuqoridagilardan kelib chiqib, Oʻzbekiston Respublikasi Fuqarolik protsessual kodeksining 103-moddasiga asoslanib,
Daʼvogar Ariza bergan shaxsning F.I.O.sining javobgar Ish bo‘yicha javobgarning F.I.O.siga nisbatan Ish bo‘yicha arizaning mazmuni toʻgʻrisidagi daʼvo arizasi yuzasidan javobgar Ish bo‘yicha javobgarning F.I.O.sini soʻroq qilish uchun Sud topshirig‘i yo‘llangan sud nomiga sud topshirigʻi yuborishingizni.

Заявление о направлении судебного поручения в ГС
• Прим: номер дома, улица, махалла, район (город) и область указываются полностью, если ответчик отбывает наказание в учреждении исполнения, то номер УИН.
(о направлении судебного поручения)
Впроизводстве Наименование гражданского суда, куда подано заявление суда по гражданским делам находится гражданское дело в отношении ответчика Ф.И.О. ответчика по делу о Содержание иска по делу,возбужденное по исковому заявлению Ф.И.О. заявителя.С учетом отсутствия возможности вызова в судебное заседание Ф.И.О. ответчика по делу,проживающего по адресу Адрес ответчика,для законной оценки искового заявления Истца прошу отправить судебное поручение в Наименование суда, в который направлено судебное поручение.
Предоставляю справку, подтверждающую проживание ответчика по вышеуказанному адресу.
Исходя из вышеизложенного, на основании статьи 103 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан,
направить в Наименование суда, в который направлено судебное поручение судебное поручение для допроса ответчика Содержание иска по делу по исковому заявлению истца Ф.И.О. заявителя в отношении ответчика Ф.И.О. ответчика по делу о Содержание иска по делу.