Kam ta’minlangan oila bolalarini to‘lovlardan ozod qilish to‘g‘risida buyruq
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 4-avgustdagiPQ–4797-son “Aholiga davlat ijtimoiy xizmatlari va yordam taqdim etish tartib tamoyillarini avtomatlashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qaroriga asosan,
BUYURAMAN:
1. Yuqorida ko‘rsatilgan qaror bilan tasdiqlangan “Ijtimoiy himoya yagona reyestri” axborot tizimida kam ta’minlangan oila sifatida ro‘yxatga olingan oilalarga bepul yoki imtiyozli shartlarda ko‘rsatiladigan ijtimoiy xizmatlar va yordamlar ro‘yxati hamda Yagona interaktiv Davlat xizmatlari portalining ma’lumotnomalariga asosan, quyidagi tarbiyalanuvchi kam ta’minlangan oila bolalari sifatida byudjetga to‘lanadigan ota-ona badal to‘lovlaridan vaqtincha ozod qilinsin.
Byudjetga to‘lanadigan ota-ona badal to‘lovlaridan vaqtincha ozod qilinayotgan tarbiyalanuvchilarning F.I.O si

Приказ об освобождении от выплат детей из малообеспеченных семей
Всоответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан ПП-4797 от 4 августа 2020 года «О дополнительных мерах по автоматизации процедур предоставления государственных социальных услуг и помощи населению»,
1. На основании перечня социальных услуг и помощи, предоставляемых бесплатно или на льготных условиях семьям, состоящим на учете в качестве малообеспеченных семей в информационной системе «Единый реестр социальной защиты», утвержденного указанным постановлением, и справок Единого портала интерактивных государственных услуг временно освобождаются от уплаты родительских взносов в бюджет следующие воспитанники из малообеспеченных семей.
Ф.И.О. детей, временно освобожденных от уплаты родительских взносов в бюджет
Источник: Постановление Президента Республики Узбекистан от 4 августа 2020 года № ПП–4797, справочные данные Единого портала интерактивных государственных услуг.