Lavozimdan chetlatish to`g`risida buyruq
O‘zbekiston Respublikasi Mehnat kodeksining 151, 152, 153-moddalari, Jinoyat protsessual kodeksining 255–258-moddalariga muvofiq,
1. Xodimning F.I.O.si Tashkilot nomi Xodimning lavozimi O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat-protsessual kodeksining 255–258-moddalariga asosan Jinoyat ishlari bo‘yicha Jinoyat ishlari bo‘yicha sud joylashgan hududsudining ajrimiga muvofiq unga nisbatan qo‘zg‘atilgan jinoyat ishi doirasida Xodim lavozimidan chetlashtiriladigan sanadan o‘z lavozimidan chetlatilsin.
2. Xodimning lavozimidan chetlashtirilishi munosabati bilan, birlashma Xodimning lavozimi vazifasi Vaqtincha vazifa yuklash boshlanadigan sanadan vaqtincha Vaqtincha vazifa bajaruvchi shaxsning F.I.O.si zimmasiga uning oylik ish haqiga Vaqtincha vazifa yuklatilgan xodimning oylik ish haqiga qo`shiladigan foiz miqdori foiz qo‘shimcha ish haqi belgilangan holda yuklatilsin.
Asos: O‘zbekiston Respublikasi Mehnat kodeksining 151, 152, 153-moddalari, Jinoyat ishlari bo‘yicha Jinoyat ishlari bo‘yicha sud joylashgan hududsudining “Lavozimdan chetlashtirish to‘g‘risida”gi ajrimi.

Об отстранении от должности
Всоответствии со статьями 151, 152, 153 Трудового кодекса Республики Узбекистан, статьями 255-258 Уголовно-процессуального кодекса,
1. Должность работника и название организации Ф.И.О. работника освободить от должности с Дата увольнения работника в рамках возбужденного в отношении него уголовного дела на основании постановления Район, где находится уголовный суд уголовного суда в порядке статей 255–258 Уголовно-процессуального кодекса Республики Узбекистан.
2. В связи с увольнением работника обязанности по трудовому договору Должность работника и название организации с Дата начала временного задания временно возложить на Ф.И.О. лица, исполняющего временную обязанность с доплатой к его ежемесячному должностному окладу в размере Сумма процентов, добавленная к ежемесячной заработной плате временного работника процентов.
Основание: Статьи 151, 152, 153 Трудового кодекса Республики Узбекистан, Определение «Об увольнении» Район, где находится уголовный суд суда по уголовным делам.