Muayyan muddatga ishga qabul qilish to‘g‘risida buyruq
O‘zbekiston Respublikasi Mehnat kodeksining 112-moddasida quyidagi hollarda xodim bilan muddatli mehnat shartnomasi tuzishga yo‘l qo‘yiladi:
mehnat to‘g‘risidagi qonunchilikka va mehnat haqidagi boshqa huquqiy hujjatlarga, mehnat shartnomasiga muvofiq ish joyi o‘zida saqlanib qoladigan, yo‘q bo‘lgan xodimning majburiyatlarini bajarish vaqti uchun;
vaqtinchalik (ikki oygacha) ishlarni bajarish vaqti uchun;
tabiiy sharoitlar tufayli ish faqat muayyan davr (mavsum) ichida amalga oshirilishi mumkin bo‘lganda mavsumiy ishlarni bajarish uchun;
ish beruvchining odatdagi faoliyati doirasidan tashqariga chiqadigan ishlarni (rekonstruksiya qilish, montaj qilish, ishga tushirish-sozlash ishlari va boshqa ishlar), shuningdek ishlab chiqarishni yoki ishlar (mahsulot, xizmatlar) hajmini oldindan ma’lum bo‘lgan vaqtinchalik (bir yilgacha) kengaytirish bilan bog‘liq ishlarni bajarish uchun;
ta’sis hujjatlariga binoan oldindan belgilangan muddatga tashkil etilgan tashkilotlarga ishga kirayotgan shaxslar bilan;
ishning tamomlanishi aniq sana bilan belgilanishi mumkin bo‘lmagan hollarda muddatli xususiyatga ega bo‘lgan, oldindan belgilangan ishlarni bajarish uchun qabul qilinadigan shaxslar bilan;
ishlab chiqarishda o‘qitish shartnomasi bilan bevosita bog‘liq bo‘lgan ishlarni bajarish, haq to‘lanadigan ishlab chiqarish amaliyotini yoki stajirovkani o‘tash uchun;
mehnat organlari tomonidan vaqtinchalik xususiyatga ega bo‘lgan ishlarga yoki haq to‘lanadigan jamoat ishlariga yuborilgan shaxslar bilan;
muqobil xizmatni o‘tash uchun yuborilgan fuqarolar bilan;
O‘zbekiston Respublikasiga uning hududida mehnat faoliyatini amalga oshirish uchun qonuniy ravishda kirib kelgan chet el fuqarolari va fuqaroligi bo‘lmagan shaxslar bilan tuziladi.
Muddatli mehnat shartnomasi ushbu Kodeksga yoki boshqa qonunga muvofiq o‘zga hollarda ham tuzilishi mumkin.
O‘zbekiston Respublikasi Mehnat kodeksining 111–113-moddalariga muvofiq,
1. Xodimning F.I.O si - Tashkilot nomiga Xodimning lavozimiga muayyan muddatga, ya’ni, Ishning boshlanish sanasidan Ishning tugash sanasiga qadar ishga qabul qilinsin.
2. Xodimga ish haqi to‘lovlari mehnat shartnomasiga muvofiq ishbay asosda to‘lanishi belgilab qo‘yilsin.
Asos: O‘zbekiston Respublikasi Mehnat kodeksining 127, 492-moddalari, Xodimning F.I.O si bilan tuzilgan muddatli mehnat shartnomasi.

Приказ о приеме на работу на определенный срок
Статья 112 Трудового кодекса Республики Узбекистан допускает заключение срочного трудового договора с работником в следующих случаях:
на время исполнения обязанностей отсутствующего работника, за которым в соответствии с трудовым законодательством и иными правовыми актами о труде, трудовым договором сохраняется место работы;
на время выполнения временных (до двух месяцев) работ;
для выполнения сезонных работ, когда в силу природных условий работа может производиться только в течение определенного периода (сезона);
для проведения работ, выходящих за рамки обычной деятельности работодателя (реконструкция, монтажные, пусконаладочные и другие работы), а также работ, связанных с заведомо временным (до одного года) расширением производства или увеличением объема работ (продукции, услуг);
слицами, поступающими на работу в организации, созданные на заведомо определенный период согласно учредительным документам;
слицами, принимаемыми для выполнения заведомо определенной работы, носящей срочный характер, в случаях, когда ее завершение не может быть определено конкретной датой;
для выполнения работ, непосредственно связанных с договором производственного обучения, прохождения оплачиваемой производственной практики или стажировки;
слицами, направленными органами по труду на работы временного характера или оплачиваемые общественные работы;
сгражданами, направленными для прохождения альтернативной службы;
синостранными гражданами и лицами без гражданства, законно въехавшими в Республику Узбекистан для осуществления трудовой деятельности на ее территории.
Срочный трудовой договор заключается и в других случаях в соответствии с настоящим Кодексом или иным законом.
Всоответствии со статьями 111–113 Трудового кодекса Республики Узбекистан,
1. Принять Ф.И.О. работника на должность Должность работника Название организации,на определенный срок, то есть с Дата начала работ по Дата окончания работы.
2. Установить, что заработная плата работника будет выплачиваться на договорной основе в соответствии с трудовым договором.
Основание: статьи 127, 492 Трудового кодекса Республики Узбекистан, срочный трудовой договор, заключенный с Ф.И.О. работника.