Muddatli boshqa ishga o‘tkazish toʻgʻrisida buyruq
O‘zbekiston Respublikasi Mehnat kodeksining 145-moddasiga asosan ish beruvchining tashabbusiga ko‘ra xodimni vaqtincha boshqa ishga o‘tkazish asosi mavjud.
Ishlab chiqarish zaruriyati yoki bekor turib qolish munosabati bilan xodimni mehnat shartnomasida shart qilib ko‘rsatilmagan boshqa ishga uning roziligisiz, ish beruvchining tashabbusiga ko‘ra vaqtincha o‘tkazishga yo‘l qo‘yiladi. Bunda xodim sog‘lig‘ining holatiga ko‘ra qarshi ko‘rsatma bo‘lgan boshqa ishga o‘tkazilishi mumkin emas. Bekor turib qolish sababli xodimni pastroq malaka talab etiladigan ishga vaqtincha o‘tkazishga xodimning yozma roziligi bilan yo‘l qo‘yiladi.
O‘zbekiston Respublikasi Mehnat kodeksining 145-moddasiga muvofiq,
1. Xodimning F.I.O.siTashkilot nomi Xodimning lavozimi Vaqtincha o‘tkazilayotgan ishning boshlanish sanasidan Vaqtincha o‘tkazilayotgan ishning tugash sanasiga qadar Xodimning vaqtincha o‘tkazilayotgan lavozimiga avvalgi ish joyidagi ish haqi saqlangan holda oʻtkazilsin.
2. Buxgalteriya bo‘limiga: xodim Xodimning F.I.O.siga tegishli toʻlovlar amaldagi qonunchilik hujjatlarida belgilangan tartibda amalga oshirilsin.

Овременном переводе на другую работу
Согласно статье 145 Трудового кодекса Республики Узбекистан «временный перевод работника на другую работу, необусловленную трудовым договором, по инициативе работодателя без согласия работника допускается в связи с производственной необходимостью или простоем. При этом работник не может быть переведен на работу, противопоказанную ему по состоянию здоровья. Временный перевод работника в связи с простоем на работу, требующую более низкой квалификации, допускается с письменного согласия работника.»
Всоответствии со статьей 145 Трудового кодекса Республики Узбекистан,
1. Перевести Должность работника Фамилия, имя, отчество работника с Дата начала временной работы по Дата окончания временной работы на должность Временная должность работника с сохранением заработной платы по предыдущему месту работы.
2. Отделу бухгалтерии: осуществить выплаты работнику Фамилия, имя, отчество работника в соответствии с действующими законодательными актами.