Mehnat shartnomasini bekor qilish toʻgʻrisida
1. Xodimning F.I.O.si – Xodim ishlaydigan tashkilotning to`liq nomi Xodimning lavozimi bilan tuzilgan mehnat shartnomasi Oʻzbekiston Respublikasi Mehnat kodeksi 489-moddasining birinchi qismi 2-bandiga koʻra, mehnat shartnomasida nazarda tutilgan asoslarga koʻra (buxgalteriya, soliq va moliyaviy hisobotlarni topshirishdagi xatoliklari natijasida davlat organlari tomonidan ish beruvchiga nisbatan jarima choralari qoʻllanganligi sababli) Xodim bilan tuzilgan mehnat shartnomasi bekor qilinadigan sana kunidan bekor qilinsin.
2. Bosh buxgalter oʻrinbosari – Buxgalteriya boʻlimi boshligʻi oʻrinbosari xodim bilan oʻrnatilgan tartibda hisob-kitob qilish ishlarini amalga oshirsin.

Орасторжении трудового договора
1. Трудовой договор, заключенный с Должность работника Организация, в которой работает работник Фамилия, имя, отчество работника,расторгается с Дата расторжения трудового договора с работником по основаниям, предусмотренным трудовым договором (в связи с применением государственными органами штрафных санкций к работодателю вследствие ошибок в представлении бухгалтерской, налоговой и финансовой отчетности) в соответствии с пунктом 2 части первой статьи 489 Трудового кодекса Республики Узбекистан.
2. Заместителю главного бухгалтера - заместителю начальника Отдела бухгалтерии произвести расчеты с работником в установленном порядке.