Boshqa ishga oʻtkazish toʻgʻrisida
Xodim aynan o‘sha ish beruvchida ishni davom ettirganda uning mehnat vazifalarini o‘zgartirish xodimni boshqa ishga o‘tkazish hisoblanadi.
Xodim uchun sog‘lig‘ining holatiga ko‘ra tibbiy xulosa bilan tasdiqlangan qarshi ko‘rsatmalar bo‘lganda xodimni boshqa ishga o‘tkazishga yo‘l qo‘yilmaydi.
O`zbekiston Respublikasi Mehnat kodeksining 138-moddasiga muvofiq,
1. Xodimning familya,ismi,sharifi –Tashkilot nomi Xodimning lavozimi lavozimidan uning roziligi bilan Xodim boshqa ishga o`tkaziladigan sanadan Xodim boshqa ishga o`tkazilayotgan lavozim lavozimiga doimiy ishga oʻtkazilsin.
2. Buxgalteriya bo‘limiga: xodim Xodimning familya,ismi,sharifiga tegishli toʻlovlar amaldagi qonunchilik hujjatlarida belgilangan tartibda amalga oshirilsin.
Asos: O‘zbekiston Respublikasi Mehnat kodeksining 138-moddasi, Xodimning familya,ismi,sharifi bilan tuzilgan mehnat shartnomasi.

Опереводе на другую работу
Если работник продолжает работать у того же работодателя, изменение его должностных обязанностей считается переводом работника на другую работу.
Не допускается перевод работника на другую работу, если по состоянию здоровья ему имеются противопоказания, подтвержденные медицинским заключением.
Всоответствии со статьей 138 Трудового кодекса Республики Узбекистан,
1. Перевести Фамилия, имя, отчество работника с должности Должность работника Организация, в которой работает работник с Дата перевода работника на другую работу на постоянную должность Должность, на которую переводится работник с его согласия.
2. Бухгалтерии: произвести работнику Фамилия, имя, отчество работника выплаты в установленном порядке в соответствии с действующим законодательством.
Основание:Статья 138 Трудового кодекса Республики Узбекистан, трудовой договор, заключенный с Фамилия, имя, отчество работника.