Mehnat intizomini muntazam ravishda buzganligi uchun mehnat shartnomasini bekor qilish to‘g‘risida
2. Buxgalteriya bo‘limiga: xodim Xodimning F.I.O siga tegishli toʻlovlar amaldagi qonunchilik hujjatlarida belgilangan tartibda amalga oshirilsin.
Asos: O‘zbekiston Respublikasi Mehnat kodeksining 161-moddasi 2-qismi 4-bandi, xodim Xodimning F.I.O sining tushuntirish xati (yoki tushuntirish xati yozishdan bosh tortganligini tasdiqlovchi dalolatnoma), Ichki mehnat tartibi qoidalarining tegishli bandi, taqdimnoma (mehnat shartnomasini bekor qilish huquqiga ega boʻlgan mansabdor shaxsning taqdimnomasi), Kasaba uyushmasi qoʻmitasining xodim bilan tuzilgan mehnat shartnomasini bekor qilishga rozilik berish haqidagi bayonnomasi, intizomiy qilmish xizmat tekshiruvi, xodim intizomiy yoki moddiy javobgarlikka tortilgan yoxud unga nisbatan mehnat toʻgʻrisidagi qonunchilikda va mehnat haqidagi boshqa huquqiy hujjatlarda nazarda tutilgan taʼsir choralari qoʻllanilganligi haqida buyruqlar.

Орасторжении трудового договора за систематическое нарушение трудовой дисциплины
1. За систематическое нарушение трудовой дисциплины трудовой договор с Ф.И.О. сотрудника должность сотрудника; наименование организацииза нарушение им трудовой дисциплины расторгается с дата расторжения трудового договора года.
2. Расчеты с работником Ф.И.О. сотрудника отделу бухгалтерии производить в соответствии с действующим законодательством.
Основание: статья 161, часть 2, пункт 4 Трудового кодекса Республики Узбекистан, Ф.И.О. сотрудника объяснительная записка работника (или документ, подтверждающий отказ от написания объяснительной), соответствующий пункт Правил внутреннего трудового распорядка, представление (представление должностного лица, имеющего право расторгнуть трудовой договор), Протокол профсоюзного комитета о согласии на расторжение трудового договора, заключенного с работником, проведение дисциплинарного расследования, приказы о привлечении работника к дисциплинарной или материальной ответственности либо о применении к нему мер воздействия, предусмотренных трудовым законодательством и иными нормативно-правовыми актами о труде.