Mehnat shartnomasiga oʻzgartirish kiritish toʻgʻrisida kelishuv
• (Masalan davlat organi yoki tashkilotning tugatilganligi, qayta tashkil qilinganligi boʻlinganligi, birlashtirilganligi va h.k. Shuningdek, ushbu holatni asoslantiruvchi normativ-huquqiy hujjatlar koʻrsatiladi)
Mehnat shartnomasiga oʻzgartirish kiritish toʻgʻrisida
KELISHUV
Kelishuv sanasi
Kelishuv tuzilgan joy
O‘zbekiston Respublikasi Mehnat Kodeksining 133-135-moddalariga asosan mazkur kelishuvni bir tomondan Ish beruvchi tashkilotning nomi va uning tashkiliy huquqiy shakli nomidan Ish beruvchi nomidan qatnashayotgan shaxsning lavozimi Ish beruvchi nomidan qatnashayotgan shaxsning F.I.O. keyingi oʻrinlarda “ish beruvchi” deb yuritiladi va ikkinchi tomondan Xodim ishlab turgan tashkilotning nomi va uning tashkiliy huquqiy shakli Kelishuv tuzayotgan xodimning lavozimi lavozimida ishlab kelgan Kelishuv tuzayotgan xodimning F.I.O. keyingi oʻrinlarda “xodim” deb yuritiladi, quyidagilar haqida tuzdilar.
1. Xodim bilan tuzilgan mehnat shartnomasiga oʻzgartirish kiritilishi sababi va bunga huquqiy asos boʻlgan hujjat nomiligi eʼtiborga olinsin.
2. Xodim ushbu kelishuvga muvofiq Xodimning yangi ish joyi nomi va uni (tashkilotni) tashkiliy huquqiy shaklida ishlashga rozi ekanligini bildiradi.
Shu munosabat bilan, xodimning mehnat munosabatlari Xodim ishlayotgan tashkilotning yangi tashkiliy huquqiy shaklida davom etaveradi.
3. Taraflar oʻrtasida tuzilgan Taraflar oʻrtasida dastlabki mehnat shartnomasi tuzilgan sana kunidagi Taraflar oʻrtasida tuzilgan mehnat shartnomasining raqami -sonli mehnat shartnomasining Taraflar oʻrtasida tuzilgan mehnat shartnomasining tegishli bandi-bandidagi Davlat organi yoki tashkilotning avvalgi nomi Xodimning avvalgi lavozimi degan jumlalar Davlat organi yoki tashkilotning yangilangan nomi Xodimning yangi lavozimi jumlalariga oʻzgartirilsin.
Ushbu oʻzgarishlarga asosan, Kelishuv tuzayotgan xodimning lavozimi Xodimning yangi lavozimda ish faoliyatini boshlanish sanasi kunidan Davlat organi yoki tashkilotning yangilangan nomi Xodimning yangi lavozimi lavozimida oʻz mehnat faoliyatini davom ettiradi.

овнесении изменений в трудовой договор
Должность лица, действующего от имени работодателя Ф.И.О. лица, действующего от имени работодателя от имени Наименование Организации-Работодателя и ее организационно-правовая форма ,именуемый «Работодатель», c одной стороны и Ф.И.О. работника, заключающего Соглашение работающий на должности Должность работника, заключающего Соглашение Наименование организации, в котором трудится работник, и ее организационно-правовая форма , именуемый в дальнейшем «Работник», с другой стороны, руководствуясь ст.ст. 133-135 Трудового Кодекса Республики Узбекистан, заключили настоящее Соглашение о нижеследующем:
1. Принять во внимание Причина и наименование документа, являющегося правовым основанием для внесения изменений в трудовой договор, заключенный с Работником.
2. В соответствии с данным Соглашением Работник даёт свое согласие на работу в Наименование нового рабочего места Работника и ее (организации) организационно-правовой формы .
Исходя из этого, трудовые отношения работника продолжаются в Новая Организация и ее организационно-правовая форма .
3. В трудовом договоре № Номер трудового договора, заключенного между Сторонами заключенному между Сторонами от Дата заключения первоначального трудового договора между Сторонами слова Предыдущее наименование государственного органа или организации Предыдущая должность Работника заменить словами Новое наименование государственного органа или организации Новая должность Работника
Всоответствии с данными изменениями Ф.И.О. работника, заключающего Соглашение с Дата начала трудовой деятельности Работника на новой должности продолжит свою трудовую деятельность Новое наименование государственного органа или организации на должности Новая должность Работника .